Mantolama Haberleri

Mantolamaya Vergi Muafiyeti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ısı, su ve ses yalıtımı tadilatlarında vatandaşlara harç, vergi ve bedel ücretleri konusunda muafiyet getirecek.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan İmar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı taslağına göre, yeşil bina üretimini teşvik etmek için bir takım kolaylıklar sağlanacak.

Ekolojik, iklim duyarlı ve enerji verimli bina projeleri hazırlanması ve inşa edilmesi, bütçe olanakları doğrultusunda teşvik edilecek. Bu projelere ilişkin usul ve esasların belirlenmesi de Bakanlıkça gerçekleştirilecek.

TADİLAT

 Özellikle ve izolasyon işlemleri için yapılan tadilatlarda kullanılan malzemelerin standartlara uygunluğu, can ve mal güvenliği açısından büyük önem taşıyor. Taslağın yasalaşması durumunda, malzemelerin kontrolünün yapıldığını gösteren ruhsat alımı da artacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yaklaşık 6,5 milyon konutun yıkılıp, yeniden yapılacağı kentsel dönüşüm sürecinde yeşil binaların yapımı ve doğa dostu malzemelerin üretilmesi konusunda vergi ve kredi konularında kolaylıklar sağlanacağını ve teşviklerin getirileceğini söylemişti.

Sizde bu fırsattan yararlanmak için İlban Yapı’nın 2017 Yaz kampanyasına dahil olarak eko kredi ile 60 aya kadar taksit kredi kartınız ile 12 aya varan taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz.Dış Cephe Mantolama da öncü kuruluş olarak sizlere en iyi hizmet anlayışıyla beklemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir